Kategorie: Novinky

Památný strom

Památný stromSousloví památný strom se objevilo v roce 1992 a nahradilo původní označení, strom chráněný státem. Památným stromem se mohou stát dřeviny, které vynikají svým vzrůstem, věkem, nebo jejich významem v krajině. Také může jít o strom vzácný, nebo připomínající nějakou významnou událost. Každý památný či chráněný strom má také chráněné pásmo.

To znamená, že ošetřování stromu, terénní a stavební práce v ochranném pásmu atd. podléhají souhlasu orgánu ochrany přírody – bez ohledu na to, kdo je vlastníkem stromu.

Dnes je evidováno  v České republice asi 3000 solitérních památných stromů a skoro 30 000 stromů bez rozlišení zda jsou soliterní,  nebo součástí stromořadí

Nejvýznamnější stromy v České republice dle parametrů

Vilémovský tis u Ledče, jehož stáří se odhaduje až na 2000 let
Vejvodova lípa s obvodem kmene 12,5m
Troják u Habrůvky , modřín opadavý 58m vysoký.

¨

 

 

 

 

 

 

 

.

Vydáno: 20.2.2014 19:35 | 
Přečteno: 1766x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Fotogalerie

Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz

Přehled služeb

Kácení rizikových stromů, prořez korun stromů, arboristika, stromolezectví, likvidace nebezpečných stromů, zajišťujeme havarijní služby při kácení rizikových stromů.

Kontaktujte nás

V případě zájmu nás prosím kontaktujte buďto telefonicky, mailem nebo přímo přes kontaktní formulář.

Telefon: +420-777-815-206
E-mail: info@kaceni-praha.cz