Kategorie: Novinky

Měsíční dřevo

Měsíční dřevoKdysi samozřejmost, dnes pro ekonomicky závislé a uspěchané pily ztráta času. V dobách kdy nikdo nikam nespěchal a nábytek byl ještě potřební a ne spotřební zboží se vše vyrábělo z tzv. měsíčního dřeva. Měsíční dřevo je samozřejmě vyrobeno ze stejných stromů jako každé jiné, ale je káceno v určitou dobu. Konkrétně od září do ledna a ještě v určitém postavení měsíce.

Dřevo kácené za ubývajícího má lepší vlastnosti, je odolnější a kvalitnější než dřevo kácené při ubývajícím měsíci.
Pokud nechají dřevorubci ležet neodkorněné dřevo v lese, které bylo pokácené v zimě při ústupu měsíce, zůstane nedotknuté. Pokud vedle uděláte fůru dřeva ze stejného lesa, kterou pokácíte při přibývajícím měsíci, pustí se do něj dřevokazné houby a kůrovec. Dřevo Kácené ve správný čas, které bylo používáno na stavbu srubů a roubenek, vydrží několik staletí. Například bukové dřevo, které praská a velice těžko se opracovává velice neradi používají podlaháři z důvodu nestálosti a pozdějším reklamacím. Pokud však pokácíte buk v zimě a ve správném postavení měsíce a necháte ho několik týdnů ležet korunou ze svahu, aby přirozeně větve vysály pokud možno co největší množství vody. Potom bude dřevo klidné a nebude praskat, odolá červotočům a houbám. Přesně takové dřevo se používá na rámy až 5m vysokých oken. Pokud by byly vyrobeny z klasicky káceného dřeva, tak by se rámy pokroutily a okna vypráskala. Stejně tak se používá měsíční dřevo na dřevěné podlahy v koupelnách a pro výrobu kvalitního času odolávajícího nábytku.

Doporučujeme kniho Erwina Thoma – Viděl sem tě růst, která se věnuje této problematice a popisuje konkrétní případy a srovnání klasického a měsíčního dřeva

Vydáno: 13.2.2014 18:57 | 
Přečteno: 2602x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Fotogalerie

Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz

Přehled služeb

Kácení rizikových stromů, prořez korun stromů, arboristika, stromolezectví, likvidace nebezpečných stromů, zajišťujeme havarijní služby při kácení rizikových stromů.

Kontaktujte nás

V případě zájmu nás prosím kontaktujte buďto telefonicky, mailem nebo přímo přes kontaktní formulář.

Telefon: +420-777-815-206
E-mail: info@kaceni-praha.cz